Z racji przypadającego na 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, uczniowie ZS Kochanowice, którzy angażują się w zajęcia wolontaryjne na rzecz osób starszych, samotnych i dzieci potrzebujących pomocy, zostali nagrodzeni w niecodzienny sposób. Możliwość tę stworzyło włączenie działań wolontariuszy do profilaktyki pozytywnej, objęcie patronatem i sfinansowanie znacznej części kosztów wyjazdu. Odbył się on 7 grudnia 2018 roku, gdy grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Kochanowicach wraz z opiekunami – P. Izą Polak, P. Dorotą Kamińską i P. Piotrem Chmiel wybrała się na wycieczkę do Częstochowy. Pierwszym punktem wyjazdu była największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO. Uczniowie mogli podziwiać liczne postacie, budowle wykonane z klocków, przyjrzeć się modelowi ludzkiego szkieletu, układu nerwowego, oddechowego, trawiennego oraz pobawić się modelami LEGO Technic. Po obejrzeniu wystawy sami mogli wcielić się w rolę konstruktorów i wykonać budowle z klocków według własnego pomysłu. To zadanie bardzo pochłonęło naszą młodzież, z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością tworzyli konstrukcje z klocków LEGO. Drugim punktem wyjazdu były zajęcia rekreacyjne w Stacja Grawitacja w Częstochowie. Na początku uczniowie ze swoim opiekunem pod kierunkiem trenera odbyli kilkunastominutową rozgrzewkę, po której mogli korzystać z atrakcji dostępnych w obiekcie m.in. trampolin, parku linowego, basenu piankowego i ścianki wspinaczkowej. Zajęcia w Stacji Grawitacja wszystkim bardzo się podobały….

Organizatorem wyjazdu był pedagog Pan Piotr Chmiel, który na co dzień koordynuje uczniowski wolontariat.

Składamy serdeczne podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie wyjazdu dla naszych wolontariuszy, którzy swój wolny czas chętnie dzielą z innymi – młodszymi kolegami, osobami starszymi. Niech taka forma obchodzenia światowego święta wolontariuszy obecnych zmotywuje do jeszcze większego zaangażowania, a niezdecydowanych niech przekona do zauważania potrzeb innych ludzi.

Pedagog: Dorota Kamińska