Szlachetna Paczka łączy ludzi z różnych światów: biednych i bogatych, zagubionych i pomagających odnaleźć nowy sens w życiu. Daje możliwość takiego pomagania, które ma sens, które daje nadzieję i inicjuje zmianę na lepsze. 

Już po raz trzeci postanowiliśmy przyłączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku wybraliśmy osobę starszą, której historia bardzo nas poruszyła. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli przyłączycie się do tworzenia tego wspaniałego dzieła razem z nami. 

Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się o Waszej hojności organizując różne akcje na terenie szkoły.  Wierzymy, że i tym razem nas nie zawiedziecie.

Wasza serdeczność i pomoc będzie nieoceniona.

Paczka to prezent przygotowany z myślą o drugim człowieku, dlatego:

  • wybierz taką potrzebę, którą możesz spełnić – rzeczy wymienione w opisie są bardzo ważne dla osoby w potrzebie,
  • spraw, aby obdarowana osoba poczuła się wyjątkowo – zadbaj o to, aby w paczce znalazły się rzeczy nowe lub prawie nowe, czyste.

Zaangażuj bliskich, znajomych, sąsiadów! Wspólnie łatwiej przygotować pomoc odpowiadającą na wszystkie potrzeby rodziny.

Opis osoby  o kodzie OPO-1160-591350

Pani Halina (81 l.) to samotna seniorka. Całe swoje życie pracowała oraz opiekowała się synem, z którym w późniejszym czasie nie miała łatwo. Syn niestety wpadł w złe towarzystwo, co doprowadzało do częstych kłótni w domu i do ostatecznej jego wyprowadzki. Teraz pani Halina mieszka sama i ze względu na problemy zwyrodnieniowe kręgosłupa nie wychodzi z domu. Poruszanie się o dwóch kulach uniemożliwia jej zrobienie zakupów. Kobiecie bardzo doskwiera samotność. Nie ma na ten moment dosłownie nikogo, kto mógłby jej pomóc lub po prostu dotrzymał towarzystwa. Jej sytuacja materialna jest równie ciężka. Pani Halina utrzymuje się z emerytury w wysokości 1133 zł. Po opłaceniu wszelkich rachunków oraz zakupieniu leków pozostaje jej na życie 473 zł miesięcznie. Seniorka  jest dość skrytą i nieśmiałą osobą. Jednak po krótkiej rozmowie i bliższym poznaniu okazuje się być bardzo miłą i wdzięczną kobietą. Najbardziej tęskni za towarzystwem innych ludzi. Jest bardzo skromna i będzie wdzięczna za wszelką pomoc. Nieśmiało wymienia, że najbardziej przydałyby się jej ubrania i obuwie na nadchodzącą zimę. Potrzebuje również żywności i środków czystości.

Najważniejsze potrzeby rodziny to:

żywność – herbata, kasza, zamiast cukru – fruktoza, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach,

środki czystości – proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyn do płukania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące,

wyposażenie mieszkania: kołdra, poduszka, koc, ręczniki, pościel (poszwy, prześcieradła),

odzież: sweter – rozmiar 42 – 44, zimowa kurtka – rozmiar 42 –  44, bluzka z długim rękawem – rozmiar 42 – 44, spodnie materiałowe – rozmiar 42, rękawiczki, szalik, czapka, ciepłe rajstopy, ciepłe papcie – rozmiar 40, buty zimowe – rozmiar 40.

Specjalne upominki – marzenia naszej seniorki:

Pani Halina w wywiadzie z wolontariuszami prosiła tylko o to, co jest jej najbardziej potrzebne. Wolontariusze mają zwyczaj, że dopytują o marzenia potrzebujących. I tak wiemy, że seniorka marzy o książce przygodowej lub powieści. Ucieszy się również z  wody toaletowej.

Jeżeli uda się przygotować dla niej specjalne upominki, to będzie to dla niej ogromnym zaskoczeniem i  niespodzianką.

Żywność, ubrania oraz środki czystości można przynosić do 6 grudnia w następujące miejsca:

  • biblioteka szkolna (budynek A),
  • świetlica dzieci młodszych (budynek B),
  • Gminna Biblioteka Publiczna.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”

Koordynatorzy akcji „Szlachetna Paczka”

pastedGraphic.png